Otwarcie wystawy „Kolory ciszy”

Opublikowano 14 października 2018 przez Andrzej Lewczak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

14 października br., w dniu święta Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy, w warszawskim Centrum Kultury Prawosławnej, miało miejsce otwarcie wystawy głuchoniemej artystki z Kijowa Galiny Inguły pt. „Kolory ciszy” Uroczyste wydarzenie zostało otwarte przez dyrektora centrum ks. dr Andrzej Lewczaka

Galina Ingula zaprezentowała na wystawie 12 obrazów w stylu fantasy. Na swoich płótnach artystka przedstawia zróżnicowany świat, w którym panuje pokój i harmonia.

„Ogromnie się cieszę, że mogę zaprezentować moje prace Polakom, ponieważ czerpię inspirację z podróży do pięknego kraju Polski. Wcześniej prezentowałem swoje prace w Pradze, Paryżu, Rzymie, ale Warszawa jest niezwykle bajkowym miastem z miłymi ludźmi. Dziękujemy za ciepłe powitanie „- mówiła Galina Ingula.

Ingula Galina- malarka, dekoratorka, projektantka. Urodzona w Żytomierzu na Ukrainie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracowni wybitnego artysty Konstantego Kosarevskiego. Tworzy w stylu realizmu i fantasy. Jej prace charakteryzują się jasnymi kolorami, geometrycznymi kształtami i ornamentami.

Wystawa potrwa do 18 października. Wstęp jest bezpłatny.

Alina Bloshinskaya

Foto: Paweł Kwiatkowski