Spotkanie z o. hieromnichem Melchisedekiem

Opublikowano 25 kwietnia 2018 przez Andrzej Lewczak

W dniu 24 kwietnia br. w warszawskim Centrum Kultury Prawosławnej odbyło się spotkanie z o. hieromnichem Melchisedekiem z Essex w Anglii. Tematem spotkania był sakrament św. Spowiedzi.

W swoim wystąpieniu ojciec Melchisedek mówił, że spowiedź może być nie tylko przyznaniem się do grzechów ale też dziękczynieniem za dary, które nieustannie otrzymujemy od Boga. Prelegent zachęcał do spowiedzi z całego swojego życia: „Kiedy dokonujemy całościowej analizy swojego życia, możemy odnaleźć ciężary, które były dla nas wielkim obciążeniem, a których możemy się wyzbyć właśnie w sakramencie św. Spowiedzi”.

Ojciec Hieromnich Melchisedek, urodził się w 1970 r. w Finlandii. Jest absolwentem teologii Uniwersytetów: Arystotelesa w Salonikach oraz w Durham w Anglii. W 2003 r. przyjął postrzyżyny mnisze w Monasterze św. Jana Chrzciciela w Anglii. Z błogosławieństwa ihumena, archimandryty Cyryla , w maju 2007 r. na wyspie Halki otrzymał święcenia diakońskie z rąk Metropolity Jakuba. W 2008 r. w Monasterze św. Jana Chrzciciela przyjął święcenia kapłańskie z rąk Arcybiskupa Wielkiej Brytanii, Grzegorza.

www.ckp.warszawa.pl