Zajęcia teoretyczno-muzyczne Akademia Varslavia

Opublikowano 9 sierpnia 2022 przez Andrzej Lewczak

Zajęcia teoretyczno-muzyczne Akademia Varslavia

Do kogo skierowane są zajęcia?

dla każdego, kto chciałby rozszerzyć swoją wiedzę muzyczną, rozwinąć słyszenie i umiejętność czytania nut dla chórzystów, którzy chcieliby pewniej czuć się podczas prób swoich zespołów dla osób, które mają kontakt z muzyką w różnego rodzaju zespołach muzycznych, a chciałyby poznać więcej podstaw teoretycznych i poćwiczyć słuch i czytanie nut dla osób, które kiedyś uczyły się muzyki i chciałyby do niej wrócić dla dyrygentów cerkiewnych dla wszystkich miłośników muzyki, którzy chcą poświęcić wolny czas na rozwój w miłej atmosferze

Jak będą wyglądały zajęcia?
zajęcia odbywać się będą w dwóch kameralnych grupach – o dostosowanym poziomie zaawansowania
prowadzone będą przedmioty kształcenie słuchu oraz zasady muzyki kształcenie słuchu to zajęcia, na których ćwiczone jest słyszenie wysokościowe, rozpoznawanie słuchowe interwałów, akordów, rozróżnianie grup rytmicznych, czytanie nut a vista, śpiewanie jedno i wielogłosów w grupie, ćwiczenia przygotowujące i pomagające w sprawniejszym czytaniu nut np. podczas prób chóru zasady muzyki to zajęcia, na których poznasz podstawowe i najważniejsze zagadnienia, które pomagają lepiej poznać i rozumieć muzykę i dzieło muzyczne (partyturę, nuty); poruszane będą takie aspekty jak elementy dzieła muzycznego, elementy partytury, włoskie nazewnictwo muzyczne, rodzaje metrum i temp w muzyce, etc.

Kiedy i gdzie?

w czwartkowe popołudnia (dokładne godziny do ustalenia na początku września)
w Centrum Kultury Prawosławnej im. św. Cyryla i Metodego w Warszawie, ul. św. Cyryla i Metodego 4 (przy Metro Dworzec Wileński)

Spotkanie organizacyjne: 8.09.2022 (czwartek) o godzinie 19:00, Centrum Kultury Prawosławnej
w Warszawie

Więcej informacji oraz zapisy:
varslavia.pl/akademia

Organizowane są również zajęcia dla dzieci:
Chór Dziecięcy Towarzystwa Śpiewaczego Varslavia